بورس

متاسفانه بیش تر افرادی که به بورس ورود می کنند تنبل تر و طمع کار تر از آن هستند که به طور اصولی به فراگیری و تقویت معامله گری در بورس بپردازند. همان طور که خیلی از مردم به دنبال سودهای کلان بدون زحمت مانند ارث و برنده شدن در قرعه کشی هستند، به طور مشابهی هم، در ورود به بورس منتظر سود های هنگفت باد آورده هستند. لذا افراد کمتر به ممارست در آموزش و کسب مهارت در معامله گری می پردازند، چرا که این چیزی نیست که به راحتی بدست بیاید و نیازمند زمان و انرژی است. اکثر سهامداران در بورس ، روی گرفتن نوسانات کوچک در بازار متمرکز می شوند و این باعث می شود سود های طلایی بلند مدت را از دست بدهند برای شروع کار در هر زمینه ای نیاز به یادگیری یک سری مفاهیم و اصطلاحات اولیه و پایه وجود دارد. بعد از آن باید به دانش خود عمق بخشید و با تجربه ، مهارت خود را افزایش داد. در بورس و سرمایه گذاری در سهام ، اگر شخصی بدون دانش وارد شود غالبا دچار اشتباه در سرمایه گذاری و ضرر می شود.

چرا باید وارد بورس شویم ؟

همه عموماً به دنبال آن هستند که از میزان بازدهی و قانونی بودن محلی که در آن سرمایه‌گذاری می کنند مطمئن باشند. میزان سود، شفافیت اطلاعات در خصوص سرمایه‌گذاری مورد نظر، سرعت و سهولت نقدشوندگی سرمایه و مواردی از این دست همواره مورد توجه سرمایه گذاران است، بنابراین به طور خلاصه می‌توان گفت در انتخاب روش سرمایه‌گذاری، موارد زیر مهم است:

 

کسب سود بیشتر نسبت به سایر روش‌های سرمایه‌گذاری

دسترسی آزاد به اطلاعات بازار مورد نظر، شفافیت در بازار

قابلیت نقدشوندگی

اطمینان از قانونی بودن روش سرمایه‌گذاری

 

 

بورس از جمله مواردی است که علاوه بر پوشش اهداف مذکور، به بهره‌مندی کل جامعه از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده منجر می‌شود.

الف) کسب درآمد: مهم‌ترین هدف یک سرمایه‌گذار کسب درآمد است. سرمایه‌گذران در بورس به ۲ روش می‌توانند درآمد کسب کنند.

روش اول دریافت سود نقدی ناشی از فعالیت شرکت‌ها است. در این روش شرکت‌هایی که سهامشان در بورس عرضه شده است، بخشی از سود ناشی از فروش محصولات خود را بین سهامداران تقسیم می‌کنند. در نتیجه سرمایه‌گذارانی که سهام این شرکت‌ها را دارند، از این طریق کسب درآمد می‌کنند و این سود به‌صورت سالیانه به سهامداران پرداخت می‌شود.

روش دوم نیز کسب درآمد ناشی از افزایش قیمت سهام است. قیمت سهام شرکت‌ها به دلیل فعالیت‌های مفید و اثربخش مدیرانشان، می‌تواند افزایش یابد. افزایش قیمت سهام این شرکت‌ها موجب ایجاد درآمد برای سهامداران آن‌ خواهد شد.

 

 

ب) قابلیت نقدشوندگی: زمانی که فرد در بورس سرمایه‌گذاری می‌کند، اگر به پول خود نیاز پیدا کند، سریع‌تر از سرمایه‌گذاری‌های دیگر می‌تواند سهام یا سرمایه خود را به پول نقد تبدیل کند. فرض کنید فردی با خرید ماشین، زمین یا مسکن سرمایه‌گذاری کرده است، تبدیل هر کدام از این سرمایه‌ها در زمانی که فرد نیاز فوری به پول خود دارد، زمان‌بر بوده و به راحتی انجام نمی‌گیرد. اما سهام خریداری شده در هر روز کاری قابلیت فروش را خواهد داشت مگر آنکه نماد سهم به دلایل معلومی(مانند برگزاری مجمع عمومی سالانه) بسته شده باشد که عموماً مدت زمان توقف و بازگشایی نماد طبق قانون مشخص است.

 

 

ج) اطمینان از  شفافیت و قانونی بودن محل سرمایه‌گذاری: تمامی  فعالیت‌های بورسی با توجه به مجوز قانونی مربوط به خود و با نظارت یک نهاد ناظر تحت عنوان “سازمان بورس و اوراق بهادار” انجام می شود. شرکت‌های بورسی بر اساس قانون موظف هستند اطلاعات مجاز خود را به‌طور مرتب و دوره‌ای در اختیار خریداران و فروشندگان قرار دهند. این امر منجر به شفافیت بازار شده و سرمایه‌گذاران می‌توانند با اطمینان بیشتری اقدام به معامله کنند.

 

فعالیت و سرمایه گذاری در بورس از همه جا و در هرزمان قابل انجام است. فرقی نمی‌کند کجای دنیا باشید، فقط کافیست با یک دستگاه به اینترنت متصل شوید و معاملات دلخواه‌تان را از طریق پلتفرم‌های معاملاتی متنوع که برای موبایل‌ها، تبلت‌ها و کامپیوترها ساخته شده انجام دهید. به همین دلیل است که شغل معامله‌گری سهام و معامله‌گری در بازار فارکس یا بورس کالا و بطور کلی معامله‌گری در بازارهای مالی، رویای خیلی از افراد در دنیاست. چون به آنها آزادی می‌دهد و این افراد، سبک زندگی با پرستیژ و متفاوت با اشخاص شاغل را می‌توانند داشته باشند.

اما فعالیت به عنوان معامله گر و کسب سود از بازارهایی مانند بورس، نیازمند مهارت و مسلح شدن به دانش می باشد. از جمله این مهارت ها می توان به تحلیل های تکنیکال و بنیادی ، روانشناسی بازار و شناخت نسبی از بازارها و صنایع گوناگون می باشد.

بورس

معامله‌گران بزرگ تاکید دارند که همیشه سعی کنیم در بازار بمانیم، معامله کرده، تجربه کسب کنیم. آنها روی سود تاکید ندارند، بلکه روی ماندن تاکید دارند، زیرا ابتدا عادات صحیح شکل می‌گیرند و پس از آن سودها به مرور متولد شده، استمرار خواهند یافت.

 

 

تحلیل تکنیکال سهم چیست؟

 

تحلیل تکنیکال مطالعه و بررسی الگوها و نمودارهایی از روند بازار است که اوضاع سهام را برای سرمایه‌گذار مشخص می‌کند. برای ساده‌تر شدن مطلب به این تعریف دقت کنید: یک روز قیمت سهم بالاست و روز دیگر ممکن است قیمت سقوط کند، اما اگر به تغییرات قیمت در طول زمان دقت کنید، روندها و الگوهایی را در این مسیر به‌دست می‌آورید. مطالعه‌ی نمودارهای این الگوها و روندها را تحلیل تکنیکال می‌نامند. وقتی بدانید تحلیل تکنیکال چیست، می‌توانید به نقش مهم شاخص‌های تکنیکال پی ببرید.

تحلیل بنیادی سهم چیست؟

 

تحلیل بنیادی، روشی برای آنالیز کردن سهام یا اوراق بهادار به‌واسطه محاسبه ارزش ذاتی آن است. این تحلیل، بامطالعه تمامی موارد تأثیرگذار بر ارزش، نظیر وضعیت مالی و مدیریت شرکت، صنعت و شرایط اقتصادی کلان انجام می‌شود. هدف اصلی چنین تحلیل‌هایی، کشف ارزش خاصی است که بتوان آن را با قیمت فعلی مقایسه کرد و درنتیجه مقایسه یک سرمایه‌گذار بتواند برای خرید یا فروش سهم و اوراق بهادار تصمیم‌گیری کند. اگر ارزش(Value) پایین‌تر از قیمت(Price) فعلی باشد، گفته می‌شود قیمت سهام افزایش‌یافته است و سرمایه‌گذار می‌تواند تصمیم به فروش سهم بگیرد. از طرف دیگر اگر ارزش بیشتر از قیمت فعلی باشد، سهام به‌عنوان سهام سودآور شناخته می‌شود که مبنای خرید سهم است. هنگامی‌که بازار این شکاف را درک کند و با افزایش قیمت سهم، آن را تنظیم کند، سرمایه‌گذار به هدف خودش که به دست آوردن سود بوده است، می‌رسد. هدف تحلیل بنیادی سهام در بورس همین است.

اهمیت روانشناسی در معامله گری:

 

ادعا می‌شود که در زندگی فردی هوش (IQ) به‌تنهایی لازمه موفقیت محسوب نمی‌شود و هوش دیگری به نام هوش هیجانی از اهمیت بیشتری برخوردار است. در معاملات نیز تحلیلگری به‌تنهایی موجب موفقیت در بازار بورس نمی‌شود، بلکه تحلیلگری به همراه رعایت اصول روانشناسی بازار بورس و معامله گری باعث موفقیت فرد در بازارهای مالی می‌شود

مهدی نیکبخت

بعد از کسب دانش لازم دربورس

چه کسانی در بورس بطور مداوم سود می کنند؟

 

1-استراتژی دارند .

2-در سهم هایی که رشد بسیار کردند سرمایه گذاری نمی کنند .

3-در خرید و فروش صبور هستند و به سیستم خود پایبند هستند .

4-به شایعه ها توجه ندارند و به تحلیل خود پایبند هستند .

5-با پول بدهی سرمایه گذاری نمی کنند .

6- بلافاصله بعد از فروش سهم ،سهمی را نمی خرند .

7- در بازار صعودی برای فروش صبر می کنند و در بازار نزولی برای خرید صبر می کنند.

8- برای خرید کمین میکنند و به سود کم در بازار منفی اکتفا می کنند .

9- شرایط کلی بازار رو در نظر می گیرند.

10- هر وقتی و تو هر سهمی وارد نمی شوند .

11- به زمان خرید و نوع سهم خیلی توجه می کنند .

12- اوج فاجعه دربورس همین عجله در خریدوفروش هست.

معامله گری بازی احتمالات است. شما مجبور نیستید همیشه درست پیش بینی کنید. فقط باید قوانین خود را دنبال کنید.

اهمیت آموزش تخصصی برای فعالیت در بازار بورس:

 

اهمیت آموزش تخصصی در جهت مهارت پیدا کردن در هر زمینه ای بر کسی پوشیده نیست، اما متاسفانه خیلی از افراد آن را نادیده می گیرند و یا می گویند که آموزش برای بچه ها و تازه کارهاست…. یک واقعیت تلخ وجود دارد که ۹۰ درصد معامله گرانی که وارد بازار می شوند ضرر می کنند و تنها ۱۰ درصد از آنها موفق هستند و تنها دلیل آن این است که افراد موفق با علم و دانش و کسب مهارت وارد بازار می شوند و دانش و مهارت حد و مرزی را برا ی آنها مشخص می کند .

 

تمام معامله گرانی که دست به معامله می زنند باید مواردی را سرلوحه خودشان قرار دهند:

۱- یاد بگیرند که چگونه یک موقعیت را پیدا کرده و دست به معامله بزنند.

۲- مدیریت سرمایه را یاد بگیرند.

۳- صبور باشند و احساساتی نشوند.

۴- اگر بازار با معیار های آنها  مطابقت نداشته  دست به معامله نزنند.

 

 

با انجام ندادن موارد زیر از متضرر شدن خود جلوگیری کنید:

۱- به نظرات غیر فنی و غیر تخصصی دیگران توجه نکنید (و فقط نظر آنها را بشنوید)

۲- به دوست و رفیق خود اطمینان نکنید (و فقط نظر آنها را بشنوید)

۳- قوانین و مقررات لازم را برای ترید نادیده نگیرید (وقتی به یک معامله شک میکنید وارد آن نشوید)

۴- طبق ذهنیات خود معامله  نکنید (فکر کنم دلار میرود بالا!)

۵- طمع نکنید.

۶- عملکرد سایر معامله گران را دنبال نکنید.

۷- علائم و نشانه های هشدار دهنده را نادیده نگیرید.

۸- به استراتژی که هر روز آن را عوض می کنید، عمل نکنید.

۹- گروهی معامله انجام ندهید.

۱۰- نبوغ و استعداد خود را نادیده نگیرید.

۱۱- به هنگام انجام معاملات طرح ریزی برای زندگی شخصی و خصوصی خود نکنید.

۱۲- فکر نکنید که معامله بورس یک سرگرمی است.

۱۳- در نظر گرفتن شانس و فرصت را با عملکرد خود برای ترید کردن اشتباه نگیرد.

 

دراین تجارت:

دانش = در آمد

فقدان دانش = فقدان درآمد

۹۰درصد معامله گرانی که دانش کافی ندارند و وارد بازار می شوند به ۱۰درصد افراد موفق سود می دهند.

 

چرا اکثر معامله گران ضرر می کنند؟

۱- زیرا اغلب می خواهند برپایه شانس موفق شوند و سود بدست آورند.

۲- زیرا حرص آنان بر نیازشان غلبه می کند.

۳- زیرا آنان فکر می کنند معامله یک بازی شانسی است و نیازی به آموزش ندارد.

۴- زیرا برخی از آنان تمایلی ندارند برای بدست آوردن علم پول پرداخت کنند.

۵- استراتژی شخصی برای معامله ندارند.

همانطور که گفته شد برای فعالیت در بورس باید در مهارت های بسیاری ، آموزش دید و تجربه کسب کرد زیرا معامله گری در بورس، یک تخصص به تمام معنا است. در اکادمی بورس ایرانیان تلاش شده است با ترکیب دانش و تجربه و استفاده از منابع معتبر، مهارت های تخصصی بورس به مشتاقان فعالیت در بازار سرمایه ، آموزش داده شود تا علاقه مندان بتوانند با دریافت دانش موردنیاز ، وارد بورس شده و بعد از کسب تجربه لازمه، به عنوان یک فعالیت درآمدزای تخصصی، به این بازار نگاه کنند.

 

 

 

چرا آکادمی بورس ایرانیان؟

 

– آموزش های ما طبق یک برنامه منظم و حساب شده، از طریق فایل های چند رسانه ای به مرور در اختیار شما قرار می گیرد تا در هر زمان که توانستید، آموزش خود را دنبال کنید.

– تا یک سال در وبینارهای ماهانه ما شرکت می کنید و بصورت آنلاین ، اشکالات خود را رفع می کنید.

– در تمام طول دوره از طریق پشتیبان می توانید در مورد سوالات، مطالب و تمرینات خود از مدرسین ف بازخورد دریافت کنید.

– در طول دوره می توانید همراهی و حمایت ما را جهت خرید و فروش سهام و کسب تجربه عملی داشته باشید .

– مدرسین ما علاوه بر کسب دانش آکادمیک مورد نیاز ، تجربه و سابقه چندین ساله فعالیت در بورس را دارند و می توانند شما را در فرایند عملیاتی بورس همراهی کنند.

– می توانید از یک جلسه رایگان مشاوره برای تعیین استراتژی معاملاتی خود بهره بگیرید.

– دوره های ما با تضمین برگشت شهریه در صورت عدم رضایت شما می باشد.

– در همه دوره های ما اولین جلسه بصورت رایگان می باشد تا شما راحت تر برای شرکت در دوره تصمیم بگیرید.

سرفصل هایی که ما در دوره های خود ارائه می دهیم:

بخش 1 :

 ورود به بورس ایران

شامل

* آموزش گرفتن کد بورسی و کد آنلاین

* خرید و فروش آنلاین سهام

* شناسایی سهام رو به رشد

* شناسایی سهام کم ریسک

* آشنایی با ورود و خروج بموقع به سهام

* سایت tsetmc.com

 بخش 2 :

تحلیل تکنیکال مقدماتی

شامل

* آشنایی با نرم افزارهای نموداری

* آموزش کامل کندل استیکها

* آموزش کامل الگوها و پترنها

* تحلیل نموداری سهام ایران ، فارکس، ارز ، طلا، نفت و….

* اندیکاتور میانگین متحرک

بخش 3:

تحلیل تکنیکال پییشرفته

شامل

* تحلیل پیشرفته نمودار سهام ایران ، فارکس، ارز، طلا ، نفت و…

* آموزش اندیکاتورهای RSI ،MACD ،Stochastic ،باند بولینگر، Atr، فیبوناچی

* نکات تکمیلی میانگین متحرک ،امواج الیوت

* نکات تکمیلی ورود و خروج بموقع سهم

بخش 4:

معامله گری در بازار آتی و آپشن سکه و زعفران و…

* آموزش بازار دو طرفه

* سود با اهرم

* آربیتراژ

* خرید و فروش آنلاین

بخش 5:

 ارزهای دیجیتال

شامل

* آشنایی با ارزهای دیجیتال

* خرید و فروش ارزها

* امنیت در ارزها

* فرصتهای بازار

بخش 6:

آموزش فیلتر نویسی و تابلوخوانی

طریقه شرکت در دوره ها:

بورس

در صورت تمایل به شرکت در دوره های ما و دریافت مشاوره رایگان می توانید از طریق  فرم زیر درخواست خود را ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.( در صورت تمایل شماره همراه خود را در قسمت “پیغام شما”  قرار دهید تا کارشناسان ما با سرعت بیشتری با شما تماس بگیرند)

 

موفق و پیروز باشد